Magusad koolitused kõigile

Toidukoolitused algajatele ja hobikokkadele

Eesti ja Euroopa parimatelt kondiitritelt

Erinevate maade desserdid

Koolituskava

Siia koolitusele on kokku kogutud desserdid, mida hinnatakse ja armastatakse kogu Euroopas.

Koolitusel esindatud dessertide tundmine on hea loomulikult seetõttu, et see avardab silmaringi ja loomulikult on need desserdid maitsvad – kindel on see, et iga pere leiab siit oma lemmiku. Aga ka kondiitrile on klassikaliste dessertide tegemise oskus hädavajalik, sest kliendid tunnevad neid desserte ja ostavad hea meelega.

Mis on aga kõige olulisem – klassikalised desserdid on vundamendiks tänapäeva kondiitrimaailmas. Dessertide elemendid, mida koolitusel õpime ja kõik koos läbi teeme, annavad osalejatele oskused ja enesekindluse, et katsetada ka järgmisi desserte.

See on koolitus, mis sisaldab muuhulgas selliseid olulisi elemente nagu besee, biskviit, keedutainas, itaalia besee, itaalia besee võikreem, pate a bombe, keedukreem, mousseline kreem.. Kõik teeme koos läbi!

Kursus sobib nii hobikokkajale kui ka edasijõudnutele – retsepte jagub igale tasemele. Eelnevaid teadmisi ei ole nõutud.

Koolituse hind sisaldab: õppematerjalid, tooraine, kohv-tee, pakend toodete koju viimiseks.

Koolitus kestab 5-6 tundi.

1Õppekava nimetusErinevate maade desserdid
2Õppekava rühmToiduainete töötlemine
3ÕpiväljundidÕppija valmistab erinevate rahvaste desserte – Opera, Sacher, Printsessitort, Karpatka, Schwarzwald, Tiramisu, Kiievi tort. Oskab neid korrektselt kokku panna ja viimistleda.
4Sihtgrupp ja õpingute alustamise tingimusedÕpingute alustamise tingimused puuduvad. Sihtgrupp – dessertide tegemist õppida soovivad isikud.
5Õppe kogumaht6 akadeemilist tundi, sh 1 ak/h auditoorne õpe, 5 ak/h praktika.
6EesmärkÕppija on omandanud koolituskavas nimetatud dessertide valmistamise põhimõtted – on aru saanud nende valmistamise teooriast ning oskab rakendada teoreetilisi teadmisi praktikas – valmistades tainaid ja täidiseid ning viimistledes tooteid seejärel erinevate kreemide ja dekoratsioonidega.
7Õppe sisuKoolitus algab põgusa teoreetilise loenguga, millele järgneb praktika – õppijad jagunevad meeskondadesse ning iga meeskond kaalub valmis ühe desserdi tooraine ja seejärel valmistatakse üheskoos: SacherPrintsessitortKarpatkaTiramisuSchwarzwaldKiievi tortOpera   Õppetöö lõpus toimub valminud toodete esitlus, mille käigus analüüsitakse tehtud tooteid ning arutletakse veel kord läbi olulisemad teoreetilised aspektid. Koolitusel käsitletavad teemad: Tainaste valmistamine, küpsetamine, säilitamine;täidiste valmistamine;õigete töövahendite ja -võtete kasutamine;toodete korrektne viimistlemine;dekoreerimine.
8Õppekeskkonna kirjeldusÕpe toimub modernses õpperuumis, mis on täielikult varustatud õppeks vajaliku tehnikaga. On tagatud töövahendid, põlled, tooraine ja pakendid tehtud toodete kaasa võtmiseks.
9Õppematerjalide loendKoolitaja poolt koostatud materjalid paberkandjal.
10Lõpetamise tingimused ja väljastatavad dokumendidKoolituse lõpetamise eelduseks on osalemine õppetöös 100%. Koolituse jooksul hinnatakse tööprotsessi teostamist – õigete töövahendite- ja võtete kasutamist. Lõpus hinnatakse valmistatud toodete korrektsust. Õppijatele, kes on osalenud õppetöös nõutud mahus, kasutavad õigeid töövõtteid ning valmistavad korrektsed tooted, väljastatakse tunnistus. Muul juhul väljastatakse soovi korral tõend.  
11Koolituse läbiviimiseks vajaliku kvalifikatsiooni, õpi- või töökogemuse kirjeldusKondiitrialaste kursuste läbimine vähemalt 50 akadeemilist tundi või õpetamise kogemus ja silmapaistvad tulemused õpetataval teemal praktikuna.
12Õppekava alus
Scroll to Top